HABER_DETAY

Ocak 10, 2020 6:55 am

Patoğlu Tekstil Sanayi’de Equinox Kurulumu

Patoğlu Tekstil Sanayi’de Equinox Kurulumu

Türkiye’de resmi distribütörlüğünü üstlendikleri Equinox firması ile iş birliklerinden ve devreye aldıkları projeye ilişkin bilgiler veren Lodamaster Depo ve Yükleme Teknolojileri Satış ve Pazarlama Müdürü İrfan Patoğlu, şunları söyledi: “Yakın zamanda tekstil sektöründe önemli ve büyük firmalarda bir olan Colin’s firmasının sorter sistemini devreye aldık. 300 çıkışlı bir sorter sistemi ve saatte 10 bin adetlere kadar ürün edebiliyoruz.

 

 

Ürünler tepsilerin içine operatörler tarafından besleniyor. Sonra otomatik olarak barkodunu okuyoruz, 300 tane çıkışta bekleyen kolilere sort ediliyor. Kurulumunu sağladığımız otomasyon sistemi sayesinde Colin’s hem günlük operasyonlarında hem de özellikle bayram veya kampanya dönemlerinde çok hızlı bir şekilde ürün çıkabiliyor ve bunu çok daha az sayıda personelle yapabiliyor. Normal şartlarda belki yüzlerce sayıda personele ihtiyaçları olacakken, buradaki operasyonda en fazla 15-20 çalışanla yönetebiliyor ve herhangi bir dalgalanma sistemi zora sokmuyor. Üretimin yükseldiği dönemlerde daha fazla operatör istihdam edeyim veya düşük dönemde onları işten çıkartayım değil. Her zaman aynı operatörle çalışıyorsunuz.”

 

 

Patoğlu Equinox ile ilgili olarak “1985 yılından bu zamana tüm Avrupa’da en büyük tepsi tipi sorter sistemi üreticisi. Biz de Equinox’un Türkiye’deki resmi distribütörüyüz. Türkiye’de özellikle tekstil sektöründe Equinox’un tepsi tipi sorter sistemlerini devreye aldık. Equinox, uzun yıllardır üretimini gerçekleştirdiği tepsi tipi sorterlardan slide ve split tray sorter dizaynını tek bir makinada birleştirerek sektöre yeni bir ivme kazandırdı. Yeni makinaları sayesinde küçük ve şekilsiz ürünler de dahil olmak üzere birçok paketin tek bir makinada sort edilmesini sağlıyoruz.” dedi.

 

HABERE_YORUM_YAP

HABERE_YAPILAN_YORUMLAR

HIC_YORUM_YAPILMAMIS