HABER_DETAY

Ocak 9, 2020 6:58 am

Oliptek Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemi İle Hizmette

Oliptek Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemi İle Hizmette

 

PARK ve SOKAKLAR

Park ve sokaklarda güvenlik sağlayan Akıllı Şehir Aydınlatma Sistemleri aynı zamanda gündüz etkisi ile çevrenin karakterini vurgular. Olası zemin düzensizliklerinin fark edilmesini sağlarken aynı zamanda sakin bir etkiye sahip farklı ışık atmosferi yaratır. Yaya ve bisiklet yollarında güvenliği destekler, kentsel alanı tasarlar ve yapılandırır.Dengeli ışık dağılımı ve minimum parlama, değişken ışık renkleri ve dönüşümlü efektler ile kent sakinlerinin çevreyi idrak etmesini sağlar.
Merkezi sistem kontrol sayesinde park ve alan aydınlatmalarında yaya trafiğinin olmadığı zamanlarda aydınlatma tasarrufu yapılabilir ya da tamamiyle kapatılabilir.Her bir armatür ayrı ayrı kontrol edilebilir, programlanabilir.

 

Otopark Alanları

Park yerleri, otoparklar, geçitler ve kafa karıştırıcı tabelalar zamanımızın labirentleri olup tehlike bölgeleriyle doludur. Oliptek Akıllı Aydınlatma Sistemleri otopark ve sokaklarda trafik boşluklarını görünür kılar. Genel yönlendirmeyi destekler. Sınırların ve engellerin zamanında fark edilmesine yardımcı olur. Güvenlik ve esenlik sağlar.

 

Meydan ve Bina Aydınlatması

Oliptek Akıllı Aydınlatma Sistemleri, kamu binaları, fütüristik bir gökdelen ya da tarihi eserler fark etmeksizin mimari ilgi noktaları yaratır.Özellikle dinamik beyaz ışık, kamusal alanlarda prestijli ve çekici bir etkiye sahiptir. Bina ve çevresine göre renkli çözümler de uygulanabilir. Özel etkinlikler ve durumlar için farklı senaryolar tasarlanabilir.

 

 

Tünel ve Altgeçitler

Tünel ve alt geçitlerde aydınlatma gece/gündüz farkı gözetilerek yapılmalıdır. Gece aydınlatması gün ışığında tünel çıkışında kamaşmaya, girişinde ise karanlık adaptasyonunda sorunlara neden olur. Kullanılan ekipmanlar harita üzerinden kontrol edilebilir, arıza ve aksaklıklar tespit edilebilir.Sistem kurulum aşamasında kayıt altına alınan ekipmanların çalışma ömrü, güç tüketimleri ve arıza sıklıkları hakkında istatistiksel veriler tutulabilir.Merkezi yönetim, trafiğin yoğunluğuna göre aydınlatma seviyesini ayarlamaya Merkezi yönetim, trafiğin yoğunluğuna göre aydınlatma seviyesini ayarlamaya  imkan verir.Daha hızlı trafik akışı, doğru davranmak için sürücülere tehlike noktalarını ve risk alanlarını görünür kılmak önemlidir. Oliptek Akıllı Aydınlatma Sistemleri, yol aydınlatmalarında ışık kalitesi ve verimliliği birleştirerek performans kalitesine odaklanır.Genel yönlendirmeyi destekler, sürücülerin birbirini erken fark etmesini sağlar. Böylece yol aydınlatmalarında yüksek güvenlik sağlar.

 

HABERE_YORUM_YAP

HABERE_YAPILAN_YORUMLAR

HIC_YORUM_YAPILMAMIS