HABER_DETAY

Ocak 10, 2020 2:34 pm

Okyanus Teknoloji Üretimiyle Görünmeyeni Gördürüyor

Okyanus Teknoloji Üretimiyle Görünmeyeni Gördürüyor

 

Türkiye’de endüstriyel IoT alanında üretim yapan ilk teknoloji şirketi olan Okyanus Teknoloji, endüstriyel ve zorlu çalışma ortamlarına uygun olarak geliştirdiği Wipelot IoT sistemlerini, dünyanın pek çok ülkesinde ve Türkiye’de çok çeşitli sektörlerle buluşturuyor. Akıllı üretim, akıllı maden, akıllı havalimanı, akıllı inşaat ve şantiyeler, geniş alan kablosuz ölçüm sistemleri, yeni nesil iş güvenliği sistemleri ve yarı mamul ürün izleme alanlarında uzmanlığını gösteren Wipelot sistemi; iş süreçlerinin iyileştirilmesi, takibi, raporlaması ve verimlilik avantajlarıyla firmalara ekstra rekabet gücü kazandırıyor.

 

 

Wipelot sayesinde pek çok işletmenin en büyük sorunları arasında yer alan; ekipmanlarım, iş makinalarım, üretimdeki yarı mamullerim ve demirbaşlarım nerede, şu an kaç adet demirbaşım var ve kaçı kullanımda, personelim nerede, verimli çalışıyor mu, bir kaza ya da sorun yaşadılar mı, forkliftler çalışanlarıma çarpabilir mi, tesisimdeki sıcaklık, nem, gaz değerleri ne durumda ve çalışanlarım için sorun teşkil edebilir mi, işletmemin hangi bölümünde kaç adam saatlik iş var gibi soruların cevaplarını bulmak çok kolay hale geliyor. Görünmeyeni görünür hale getiren Wipelot, işletmelerde enerji tasarrufu, kalite, hız, verimlilik ve ciro artışına imkan tanıyor.

 

DİJİTALLEŞEN İŞ SÜREÇLERİYLE HIZLI, VERİMLİ VE GÜVENLİ İŞ ORTAMI

Gerçek Zamanlı Konum Belirleme (RTLS), Radyo Frekanslı Tanıma (RFID) ve makinaların birbirleriyle haberleşmesini ifade eden M2M (machine to machine) çözümleri sunan Wipelot, iş süreçlerinin dijitalleşmesini sağlayarak yatırımların geri dönüş hızını artırıyor. Personel ve ekipman yönetimini de iyileştiren Wipelot, böylece iş ortamını daha güvenli hale getiriyor.

 

 

FARKLI İHTİYAÇLARA ALTERNATİF ÇÖZÜMLER

Wipelot RTLS, Wipelot ISG, Wipelot SafeZone ve Wipelot OTX olarak dört ana başlık altında kendi bünyesinde ürettiği farklı donanım ve yazılımlara sahip 200’e yakın ürün ve çözümü bulunan Wipelot ailesi, her sektörün kendi ihtiyaçlarına nokta atışı ile cevap veriyor. Bina içi veya özel bölgelerde personel ve ekipmanların gerçek zamanlı konumlarını belirleyen takip, analiz ve değerlendirme sistemi olan Wipelot RTLS, varlıkların ne zaman, nerede ve ne kadar süre bulunduğunu anlık olarak raporluyor. Firmanın bulunduğu sektörün ihtiyacına kapsamlı olarak cevap veren çok sayıda takip sistemine sahip Wipelot RTLS; personel takip sistemi, ekipman takip sistemi, madenci ve yer altı personel takip sistemi, araç takip sistemi, demirbaş takip sistemi, stok takip sistemi, üretim takip sistemi, mamul ve yarı mamul takip sistemi gibi çözümler sunuyor. Kablosuz ölçümlemeleri ile anlık olarak ortamdaki sıcaklık, nem, gaz, ışık gibi bilgileri ölçüp değerlendiren Wipelot OTX, gerekli durumlarda uyarı veren sistemiyle çalışma ortamlarındaki riskli durumların oluşmasını engelliyor. Enerji tüketiminin yoğun olduğu bölgelerde enerji verimliliğini ölçerek gereksiz kullanımların önüne geçmeyi de sağlayan Wipelot OTX, bu optimizasyon ile yüksek tasarruf olanağı tanıyor.

 

İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANIYOR, EKİPMAN KAZALARINI ÖNLENİYOR

Türkiye’nin ilk ve tek kablosuz konum tabanlı çalışan güvenliği sistemi olma özelliğine sahip olan Wipelot ISG, maden ocakları ve tersaneler gibi iş güvenliği açısından yüksek risk taşıyan tehlikeli ortamlarda çalışanların durumlarından anlık olarak haberdar olabilmek ve müdahale sürelerini kısaltabilmek için çözüm getiriyor. İş ortamının ve çevrenin zarar görmesini engelleyen Wipelot ISG, çalışma ortamının genel güvenliğini sağlıyor. Çalışanın iş yapış anında durumunu gözetim altında tutup çalışan yoklaması yapabilen ve 7 gün 24 saat kesintisiz ve gerçek zamanlı çalışabilen bu Wipelot sistemi ile işgücü ve zaman kaybı da önleniyor. İş makinaları, çalışanlar veya ekipmanlar arasında meydana gelebilecek kazaları önlemeye yönelik bir yaklaşma-çarpışma uyarı sistemi olan Wipelot SafeZone ürünü ise iş makinesi ile işçi birbirine fazla yaklaştığında sesli, titreşimli ve görsel uyarı vererek sürücü ve yayaları çarpışmalara karşı uyarıyor.

 

 

KİLOMETRELERCE KARELİK ALANLARDA TAM KONTROL

Başlangıç aşamasında Wipelot IoT sistemi, GSM, GPS ve RFID gibi teknolojileri birleştirerek tüm süreçlerin anlık takip edilip izlenebilmesi için kablosuz bir nesne ağı kuruyor. Personel, ekipman ve araçlara uygun olarak geliştirilen akıllı cihazlardan gelen veriler, Wipelot okuyucu ağı tarafından algılanıp işleniyor. Her etiketin konumu ve durumu tespit edilirken, taşınan diğer bilgilerle birlikte Wipelot yazılımları tarafından değerlendiriliyor. Kontrol, takip, raporlama, harita, alarm uygulamaları ve entegrasyonlar ile veriler anlamlı hale geliyor.

 

HABERE_YORUM_YAP

HABERE_YAPILAN_YORUMLAR

HIC_YORUM_YAPILMAMIS