HABER_DETAY

Ocak 8, 2020 2:32 pm

Festo, Lojistik Sistemlerinde Çözüm Ortağı

Festo, Lojistik Sistemlerinde Çözüm Ortağı

Aynı ürünün bir üretim hattında her gün büyük miktarlarda üretildiği günler artık çok gerilerde kaldı. Artan ürün ve ambalaj çeşitleri, giderek kısalan ürün kullanım ömrü ile aynı zamanda özel ambalaj ve ürünlere yönelik trend, dolum ve ambalajlama makinesi üreticileri ile kullanıcılar için çok büyük güçlükler yaratıyor. Çoklu Taşıyıcı Sistemi kullanıcılara daha fazla esneklik ve daha yüksek rekabet yeteneği sağlayan bir çözüm sunuyor.Çoklu Taşıyıcı Sistemi şimdiden Endüstri 4.0 ile ilgili opsiyonlar içeriyor. Bu opsiyonlar, tek tip parti boyutlarına kadar maliyet etkin üretim için esnek elektromekanik tasarımı ve aynı zamanda iş parçası taşıyıcıların ve sürücülerin merkezden dağıtılmış sensör ve akıllı sistemlerini içeriyor. Gelecekteki sistem optimizasyonu ve boyutlandırma için sanal bir simülasyon fonksiyonu bile hazır. Artık program verisi simülasyondan üretilebiliyor.

 

 

Sistem içerisinde, şişeler, konserve kutuları veya kapaklı şişeler gibi doldurulması gereken kaplar, çok sayıda ürün şeklini kabul eden ve bireysel olarak çalıştırılan taşıyıcılar üzerinde birer birer hareket eder. Kendinden tahrikli taşıyıcılar, lineer motorlar ile kontrol edilir. Sıkışmalardan kaçınmak için, bireysel olarak veya gruplar halinde küme davranışı kurallarına göre ve işlemle eş zamanlı olarak hareket ederler. Taşıyıcılar serbestçe ve sorunsuz bir şekilde Çoklu Taşıyıcı Sistemi’ne girip çıkabilir. Mevcut bir tesis lojistiği sistemine bağlantı çok basit bir hale geliyor. Taşıyıcılar, birbirlerinden bağımsız olarak hızlandırılabilir, yavaşlatılabilir ve serbestçe konumlandırılabilir. Entegre RFID yongaları sayesinde, makinenin son ürünü imal etmek için ihtiyaç duyduğu tüm bilgiyi taşır. Sonuç olarak, tek-ünite üretimleri böylece mümkün hale gelir.

 

 

Optima ambalaj makinesi üç modül içeriyor. Doldurma, kapatma ve lazerle işleme. Modüler makine tasarımı esnek taşıma gerektiriyor; makine, taşıma sırasında altı şişeyi doldurabilir ve daha sonra aynı zamanda ikisini kapatabilir. Yani, üretimin yığılmalar olmadan devam edebilmesi için taşıyıcıların ikili gruplar halinde hareket etmeleri gerekir. Özelleştirilmiş lazerle işleme yapmak için, Çoklu Taşıyıcı Sistemiyle kolayca sağlanabilecek sistem, sadece bir taşıyıcı ister.Çoklu Taşıyıcı Sistemi 3 m/sn hızla hareket eder ve 40 m/sn²’ye kadar tamamen sarsıntısız ve ideal hassasiyetle ivme kazanır. Daha kısa ayarlama süreleri, daha az bakım maliyetleri, daha düşük yıpranma oranları ve temizleme kolaylığı, bu çok fonksiyonlu taşıma sisteminin ilave avantajlarıdır.Çoklu Taşıyıcı Sisteminin muhtemel uygulamaları neredeyse sınırsızdır. Büyük bir ürün çeşitliliğini yöneten tüm endüstri dalları için uygundur. Bunlar arasında, çok büyük sayıda ürün çeşidine sahip kozmetik endüstrisi, mevsimsel değişikliklerden hızla etkilenen gıda ve içecek endüstrisi ve son müşteriler tarafından bir online konfigüratör kullanılarak sipariş edilen tek seferlik ürünler sayılabilir.

 

 

HABERE_YORUM_YAP

HABERE_YAPILAN_YORUMLAR

HIC_YORUM_YAPILMAMIS